Dračí chování

25. 01. 2009 | † 08. 04. 2009 | kód autora: qIE

Chování a stravovací návyky se u draků vyvíjely tak, aby umožnily jejich přežití jako druhu.Většinu rysů mají společných s ostatními zvířaty, ale jejich dvěma jedinečnými znaky jsou záliba v hromadění a schopnost hovořit lidskou řečí.Zatímco na vysvětlení hromadění existuje nespočat teorií, dosud nikdo nenašel hodnověrné zdůvodnění jejich jazykovích schopností.

Krotké chování:Asijský lung je známí tím, že se u něj v důsledku kontaktů s lidmi projevuje "krotké" chování.Celkem rádi přijímají dary v podobě potravy za předpokladu, že má vyhovující kvalitu, a některé čínské chrámy mají mnicha, jehož hlavním úkolem je příprava chutných jídel pro draky.

Chování při dvoření:Podobně jako papuánští lemčíci i dračí samci se snaží získat si pozornost samice výstavbou složitých hnízd zdobenými vybranými poklady, které je mají potěšit.Jak je vidět  níže, samec se často pokouší získat si přízeň své nevěsty tak, že ji obdaruje zvláštˇkrásným drahokamem.

Hromadění pokladů:Toto chování se u draků pravděpodobně vyvinulo z toho důvodu. že mají na břichu měkké , nechráněné místo které je jejich Achilovou patou.Při ležení na pokladech jim vždy několik klenotů zůstane přilepeno na břichu a tak ochraňují jejich jediné zranitelné místo.Jen ti draci, u kterých se vyvinulo takové chování, přežili.

Řeč:tato oblast dračího chvání je záhadou,Draci jsou kromě lidí jediní tvorové,kteří dokáží hovořit, a když to okolnosti vyžadují, tak i psát.Obzvlášť zajímavá záliba západních draků v hádankách a jazikolamech. 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.